Adrianna Raszyk
Adrianna Raszyk
Zamiast mówić lub pisać o sobie, woli działać. Studia traktuje jako niezbędne uzupełnienie zawodowego doświadczenia, nad którym od kilku lat nieustannie pracuje. Absolwentka klasy dziennikarskiej w VIII LO w Krakowie. Do radia trafiła zanim osiągnęła pełnoletniość.

Zaczynała jako prezenterka w projekcie internetowym eLO RMF. Później przeszła przez wszystkie stanowiska redakcji informacyjnej w studenckiej Radiofonii 100,5 FM. Obecnie pracuje w newsroomie RMF MAXXX. Odbyła także staż w redakcji Faktów RMF FM i pisała dla rmf24.pl

Na Uniwersytecie Ekonomicznym studiuje Stosunki Międzynarodowe. Dzięki programowi WISE pogłębia jednak swoje zainteresowania z zakresu Ekonomii i Biznesu Międzynarodowego.

Po godzinach: instruktor narciarstwa oraz miłośniczka psów, powieści sensacyjno-politycznych, gór oraz CrossFitu.

Motto życiowe: „Zacznij tu gdzie jesteś. Użyj tego co masz. Rób co możesz” .

Adrianna Szustak
Adrianna Szustak
Studiuje ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ponadto uczęszcza na studium dziennikarskie na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jej tutorem jest mgr Jakub Kwaśny.

Interesuje się dziennikarstwem i literaturą, a w wolnym czasie podróżuje oraz żegluje. Jej cechami charakterystycznymi jest wytrwałość w dążeniu do postawionych sobie celów, kreatywność, a także ciekawość świata. Studia magisterskie planuje odbyć na SGH w Warszawie, a także wyjechać do Anglii lub Stanów Zjednoczonych na zagraniczny program naukowy.

W przyszłości widzi siebie jako prywatnego przedsiębiorcę i hobbistyczną dziennikarkę pisującą do gazet ekonomicznych.

Barbara Diurczak
Barbara Diurczak
Jestem studentką Filologii Hiszpańskiej oraz obecnie programu WISE, w grupie tutorskiej dr Danela. Nie lubię zamykać się w sztywnych ramach odgórnie narzucanych przez programkształcenia, moim celem jest rozwijanie swoich umiejętności i zdobycie wiedzy na wielu obszarach. Zwykle staram się podejmować takich działań, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jest to dla mnie motywacja do przekraczania własnych granic.

Mam wspaniałych rodziców i rodzinę, z której jestem bardzo dumna. Muszę wspomnieć, że moje rodzeństwo jest dla mnie motorem napędowym do działania. Każdy z nich, a jest ich czworo, jest specjalistą w innej branży (biznes i reklama, informatyka, finanse i rachunkowość, administracja i prawo) i chcąc czasem zrozumieć co do mnie mówią muszę się dokształcać :)

Przede wszystkim bardzo interesuje mnie Hiszpania, ponadto uwielbiam kulturę i muzykę góralską, w czasie wolnym uczęszczam na próby zespołów, do których należę.

Bartłomiej Kuban
Bartłomiej Kuban
Student ekonomii, członek Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX. Współtworzy kwartalnik finansowy Profit Journal, współorganizator ogólnopolskiej konferencji Capital Market Days. W obszarze jego zainteresowań akademickich leży wszystko to, o czym nie ma pojęcia. Codziennie walczy z marnotrawieniem czasu. Miłośnik muzyki.
Daniel Dziula
Daniel Dziula
Student ostatniego roku SUM na kierunku ekonomia i uczestnik programuWISE na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studia już od dłuższego czasu traktuję, jako aktywność dodatkową, głównie skupiającsię na kompetencjach zawodowych.

Aktualnie pracuję w firmie Deloitte angażując się w tematykę branży Energii i Zasobów Naturalnych zarówno w Polsce jak i na Świecie. Poprzednie doświadczenia zbierałem m.in. w ING Banku Śląskim
odbywając staż w Centrali, czy też pełniąc rolę studenckiego Ambasadora. Nie jest mi również obca działalność w organizacjach studenckich, gdyż przez 2 lata byłem członkiem Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX, mając okazję nie tylko do poszerzania wiedzy, ale również koordynowania dużych projektów o zasięgu ogólnopolskim.

Jako odskocznię od poważniejszych życiowych obowiązków, traktuję podróże. W szczególności te o niecodziennym charakterze. Do dziś nie wiem, co strzeliło mi do głowy, że ruszyłem w niemal 2 miesięczną podróż autostopem, odwiedzając 13 europejskich krajów. No cóż, czasem trzeba odpocząć od rzeczywistości, spędzając noc w namiocie za stacją benzynową w Sarajewie, czy na karimacie tuż przy kiosku w Mediolanie.

Daria Yudina
Daria Yudina
Nazywam się Daria Yudina. Jestem studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Wybrałam WISE, bo jak i każdy z nas chcę poszerzać wiedzę i umiejętności, poznawać nowych ludzi oraz sama kształtować program studiów. Interesuję się głównie biznesem, ekonomią, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. Poza naukowymi zainteresowaniami moją pasją jest czytanie, rysowanie, tańce, rękodzieło oraz debaty. Jestem również członkiem zarządu koła naukowego Ekonomii Biznesu Międzynarodowego. Jestem bardzo aktywną i otwartą osobą.
Dominika Frytek
Dominika Frytek
Jestem studentką drugiego roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestniczę w III edycji programu Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej. Od roku akademickiego 2014/2015 należę do Koła Nauk Politycznych „Homo Politicus”, natomiast od roku 2015/2016 pełnię w nim funkcję wiceprezesa ds. marketingowych. W ramach działalności Koła koordynuję wydarzenia z cyklu „Spotkania ze Wschodem”, na których gościmy m.in. ambasadorów, konsulów, znawców danego kraju i związanego z nim zagadnieniem.

Interesuję się stosunkami międzynarodowymi w Azji Północno-Wschodniej, zwłaszcza kwestiami społeczno-politycznymi Korei Północnej. W wolnych chwilach uczę się języka koreańskiego, czytam książki i podróżuję. To właśnie z Koreą wiąże swoją przyszłość, gdyż chciałabym pracować w tym regionie jako dyplomata.

Jestem osobą odpowiedzialną i sumienną. Nie boję się nowych wyzwań. W ludziach cenię szczerość i pasję.

Dominika Suwaj
Dominika Suwaj
Jestem studentką II roku Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W ramach specjalności wybrałam WISE, gdzie pod okiem dr Marii Urbaniec planuję rozwinąć i poszerzyć swoje zainteresowania z różnych dziedzin naukowych, a także mam nadzieję – rozwinąć osobowość. Za moje najcenniejsze zalety uznaję empatię, bezinteresowną chęć pomocy innym, i sumienność.

Większość wolnego czasu poświęcam na rozwijanie moich umiejętności artystycznych, co bywa bardzo czasochłonne, ale sprawia mi najwięcej radości. W pozostałej części wolnych chwil z przyjemnością uczę się języków obcych i czytam książki.

Jakub Kosno
Jakub Kosno
Student II roku ekonomii, uczestnik programu WISE, młody przedsiębiorca. Nie interesuje mnie zostanie przeciętnym „produktem” obecnego systemu edukacyjnego.

Wolę sam decydować o swojej karierze i kierunku w jakim chcę podążać. W międzyczasie interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną (byłem z nią związany prawie, że zawodowo).

A obecnie całą moją uwagę skupia pozyskanie inwestora, który pomoże mi w wykonaniu pierwszego poważnego kroku mającego na celu ­dostania się do setki najbogatszych Polaków wg Forbes’a :D

Jakub Kucharczuk
Jakub Kucharczuk
Działam w KNP Homo Politicus oraz w Stwoarzyszeniu Studenci dla Rzeczpospolitej, gdzie na codzień staram się krzewić postawę patriotyczną oraz pielęgnować historię naszego kraju. Jestem obecny także w studenckiej radzie wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych.

Angażuję się w inicjatywy społeczne i historyczne. Interesuję się polityką energetyczną, geopolityką i sportem.
Gdy mam wolną chwilę (i akurat nie jestem na meczu Wisły) uwielbiam czytać ksiązki historyczne, jeździć na rowerze po Lasku Wolskim ortaz oglądać program Jeden z Dziesięciu. Często można mnie również zobaczyć w programie Młodzież Kontra, gdzie zadaję niewygodne pytania polskim politykom.

Kamil Leśniak
Kamil Leśniak
Studiuje ekonomie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Równolegle prowadzi firmę zajmującą się obsługą eventów. Jego opiekunem naukowym jest mgr. Jakub Kwaśny. W swoich esejach zajmuje się tematyką innowacji. Interesuje się IT, sportami siłowymi, motoryzacją i literaturą fantastyczną. Czas wolny wykorzystuje do nauki języków programowania, aktywnego wypoczynku i czytania.
Kamil Rybkowski
Kamil Rybkowski
Jestem studentem Ekonomii, ale dzięki specjalności WISE poszerzam swoją wiedzę z dziedzin Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Logistyki Międzynarodowej. Ponadto jestem aktywnym członkiem organizacji kształtującej liderów – AIESEC. Jestem pracowity, ambitny i komunikatywny, a za moją drogę do sukcesu obrałem ciągłą pracę nad sobą.

Interesuję się psychologią i finansami, od pewnego czasu zgłębiam wiedzę dotyczącą inwestowania. W wolnym czasie podróżuję, oglądam filmy i czytam książki. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i obce kultury, a szczególnie ich zaplecze kulinarne.

Moim marzeniem jest wyjazd do Tajlandii i chciałbym odbyć tam praktyki zawodowe. W przyszłości nie wyobrażam sobie monotonicznej pracy – chcę, by stale stawiała przede mną nowe wyzwania.

Kamila Chlipała
Kamila Chlipała
Studentka najmłodszego rocznika WISE, należy do grupy tutorskiej dr Danela, poruszając na tutorialach zagadnienia związane ze współczesną pozycją oraz kondycją naszej pięknej Ojczyzny.

Czas wolny spędza na czytaniu rosyjskiej literatury z wieku XIX, często nazywanego również „złotym”, oglądaniu „Gry o tron”, od wielu lat jest zapaloną miłośniczka jazdy konnej, szczególnie skoków przez przeszkody (czynnie uprawiała ten sport przez długi okres swojego życia).

Zainteresowania naukowe to głównie polityka Polski oraz konflikty na tle etnicznym w państwach Południowej Afryki.

Kateryna Shelkova
Kateryna Shelkova
Jestem studentką 2 roku Europeistyki, a także uczestnikiem IX edycji programu Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej. W 2016 roku dołączyłam do grona członków koła naukowego Homo Politicus. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę i swoje umiejętności. Interesuję się integracją europejską, stosunkami międzynarodowymi, polityką energetyczną, a szczególnie wykorzystaniem tradycyjnych i alternatywnych źródeł energii, wpływem polityki i systemu kapitalistycznego na środowisko naturalne i kształtowaniem naszego światu w przyszłości. Fascynują mnie pracy Stephena Hawkinga, zwłaszcza badania dotyczące czarnych dziur i powstania światu w wyniku Wielkiego Wybuchu. Także zawsze jestem gotowa do dyskusji na ten temat;)

W wolnym czasie lubię biegać i czytać książki. Jestem miłośnikiem podróży. Nie wyobrażam sobie nic lepszego niż planowanie podróży, którą wkrótce rozpoczniesz, oczywiście za wyjątkiem samej podróży.

Karolina Maślanka
Karolina Maślanka
Studia rozpoczęłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Głęboko zainteresowana sektorem publicznym i organizacjami publicznymi podjęłam studia na drugim kierunku Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Biorę udział w IV edycji programu WISE, a swoje zainteresowania rozwijam pod okiem dr Danela.

„Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć”- te kilka słów wyznacza rytm mojego życia. Uwielbiam stawiać przed sobą kolejne wyzwania, a satysfakcja z ich realizacji budzi chęć na więcej. Za swoje najmocniejsze cechy uważam umiejętność zarządzania czasem, ambitność i sumienność.

Prywatnie entuzjastka turystyki górskiej i fitness.

Konstancja Barnaś
Konstancja Barnaś
Absolwentka studiów licencjackich z matematyki na Politechnice Łódzkiej, obecnie studentka ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Połączenie wiedzy matematycznej i ekonomicznej zaowocowało zainteresowaniem analizą danych biznesowych i e-commerce. W najbliższej przyszłości planuje zostać analitykiem, a docelowo prowadzić własną działalność analityczno-doradczą dla podmiotów gospodarczych.

Pasjonuje się wszystkim, co związane z Excelem, z którym porozumiewa się równie dobrze, co z najlepszą przyjaciółką. Lubi rozwiązywać problemy oraz optymalizować działania, więc dla przyjemności tworzy makra w VBA na potrzeby własne i znajomych.

Uważa, że ciągły samorozwój jest podstawą sukcesu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, dlatego stara się codziennie pracować nad sobą. W wolnym czasie lubi czytać książki, zwłaszcza poradniki o tematyce biznesowej i samorozwojowej, oraz zdobywać nowe umiejętności.

W ramach WISE poszerza swoją wiedzę z dziedzin, które najbardziej ją interesują, tj. analiza danych, marketing i e-commerce.

Krystian Krok
Krystian Krok
Jestem absolwentem studiów pierwszego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe. Uczestniczę w programie WISE na II roku studiów magisterskich oraz studiuję filologię romańską. Uczę się w celu zdobycia jak najszerszej wiedzy, którą uważam za kluczowy warunek bycia wolnym i niezależnym. Interesuję się problemami rozwoju społeczno – gospodarczego Afryki oraz funkcjonowania przedsiębiorstw. Jestem miłośnikiem satyry i ubogiego żartu.

Wolny czas spędzam na czytaniu książek o tematyce historycznej, ekonomicznej i autobiograficznej. Jeśli zdarzy się, że nie mam przed oczami żadnego tekstu to prawdopodobnie dla tego, że właśnie go skończyłem lub śpię.

Krzysztof Gałka
Krzysztof Gałka
Student Ekonomii i przyszły absolwent Mechatroniki. Pod czujnym okiem dr Urbaniec rozwija się na WISE.

Kocha wolność, wyzwania i możliwość uczenia się nowych rzeczy. Sportowo fascynują go narciarstwo i wschodnie sztuki walki.
Człowiek pracujący od najmłodszy lat. Uwielbia nowe wyzwania, nie znosi stagnacji.

Interesuje go ekonomia, zarządzanie i przedsiębiorczość. Pasjonat nowych technologii, uwielbia analziować ich możliwy wpływ na świat i gospodarkę.

Krzystof Pietras
Krzystof Pietras
Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Do grona studentów WISE dołączyłem na studiach magisterskich. Aktywnie działam w Kole Nauk Politycznych „Homo Politicus”, w którym zajmuję się organizacją wydarzeń w ramach cyklu „Spotkania ze Wschodem”. Współpracowałem również z Polską Akcją Humanitarną przy projekcie „Edukacja drogą do rozwoju”. Interesuję się tematyką Dalekiego Wschodu, a także kwestią kurdyjską, o której pisałem pracę licencjacką.

Prywatnie fan sportu, w szczególności piłki nożnej oraz narciarstwa alpejskiego. Miłośnik filmów wyreżyserowanych przez Davida Finchera. W wolnym czasie uczę się języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa.

Krzysztof Turek
Krzysztof Turek
Oprócz ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, studiuję filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonują mnie gospodarka, polityka, kultura, życie, człowiek, świat! Posiadany czas poświęcam na zgłębianie tych zagadnień.

Do WISE dołączyłem w roku akademickim 2016/17, do swojej drużyny przyjął mnie doktor Danel. Oprócz już wspomnianych, działam w Kole Naukowym Makroekonomii i Gospodarki Światowej, w którym mam zaszczyt i przyjemność sprawować funkcję prezesa.

Mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o główną napędzającą mnie intelektualną inspirację, przeszedłem od pytania o byt, do pytania o dobrobyt. I to do tego ostatniego, dla jak największej liczby osób, chciałbym się w przyszłości przyczyniać.

Łukasz Karteczka
Łukasz Karteczka
Obecnie student ekonomii na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych. Po zakończeniu licencjatu ścieżki moje i UEKu będą się jeszcze krzyżowały do czasu zdobycia tytułu magistra. Co będzie dalej? Czas pokaże. Wybrałem WISE, jako swoją specjalizację, gdyż cenię sobie niezależność, możliwość kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej zgodnie ze swoimi preferencjami oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Tym czym staram się w życiu kierować to dawanie radości drugiemu człowiekowi. Uśmiech szczęśliwej osoby i proste słowo „dziękuję” wynagradza często cały trud pracy. Takie podejście do życia pojawiło się w czasie mojej wieloletniej pracy z dziećmi, jako animator-­wolontariusz w oratorium w mojej byłej szkole średniej.

Moim marzeniem jest podróżować, poznawać świat i nowych ludzi. To właśnie z nich można nauczyć się najwięcej i również poznać samego siebie. Moja praca marzeń to praca z ludźmi i dla ludzi, gdzie dużo się dzieje oraz gdzie czerpie się ogromną satysfakcję z tego co się robi. Jaka to konkretnie praca? Tego wciąż w swoim życiu poszukuję. :)

Magdalena Brytan-Golejewska
Magdalena Brytan-Golejewska
Studentka Ekonomii. Jej opiekunem naukowym jest dr Maria Urbaniec. Długo szukała właściwej ścieżki, aż trafiła na tę Wydziałową, Indywidualną i Edukacyjną na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Interesują ją zagadnienia z zakresu makroekonomii, geopolityki i nowych trendów w ekonomii i biznesie. Cechy charakterystyczne to zaangażowanie i pasja przy realizacji różnego rodzaju projektów, uśmiech oraz nieustanne podejmowanie kolejnych wyzwań. Jej życiowa dewiza to tworzenie wartości.

Uwielbia spędzać czas z rodziną, rozwijać się oraz oglądać dobre kino i czytać powieści filozoficzno-psychologiczne. W przyszłości bizneswoman i założycielka Fundacji.

Mateusz Łach
Mateusz Łach
Jestem studentem II roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracowitość, zaangażowanie oraz chęć samodoskonalenia to moje główne cechy. Uwielbiam współpracować z ludźmi, tworząc niesamowite rzeczy. Udzielam się w Kole Naukowym Handlu Zagranicznego, gdzie odpowiadam za promocję i marketing. Od niedawna jestem członkiem stowarzyszenia „Forum Młodych Dyplomatów”.

Interesuję się Polityką zagraniczną Polski, stosunkami gospodarczymi na świecie, szeroko pojętą Azją, finansami oraz globalnymi problemami. Uważam, że odnalazłbym się w służbie zagranicznej. Hasło: „Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć” jest dla mnie niezwykle motywujące. W wolnym czasie uczę się języków obcych oraz podróżuję.

Michalina Śliż
Michalina Śliż
Studentka drugiego roku ekonomii menedżerskiej. Urodzona liderka – od dziecka stara się odnaleźć najlepsze metody zarządzania innymi. Odbywało się to z lepszym lub gorszym skutkiem, lecz dzięki wytrwałości i pokorze jest coraz lepiej. W ramach programu WISE poszerza swoje horyzonty w dziedzinie marketingu, negocjacji, zarządzania zespołem oraz rozwija pasje dotyczące mody. Uwielbia być w ruchu- zarówno jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i podróże.
Michał Gołdys
Michał Gołdys
Na Uniwersytecie Ekonomicznym studiuje ekonomię, jednak wcześniej zdarzyło mu sie również studiować farmacje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jego opiekunem naukowym jest mgr Jakub Kwaśny, z którym na zajęciach porusza tematy związane z prawem podatkowym oraz Wielką Brytanią.

Czas wolny spędza na nauce języków (angielski, hiszpański, francuski, w przyszłości niemiecki), czytając literaturę biograficzną oraz trenując zapasy. Cechuje go dobra organizacja, chęć do próbowania nowych rzeczy i niechęć do nudy. Studia magisterskie planuje w Wielkiej Brytanii lub Republice Południowej Afryki.

W przyszłości doradca podatkowy i biznesowy.

Mikołaj Chanek
Mikołaj Chanek
W życiu kieruje się powiedzeniem „niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”; realista z lekkim zamiłowaniem do pozytywnego myślenia, co potwierdza jego motto: „powoli, ale do przodu”.

W obszarze jego zainteresowań znajduje się polityka i gospodarka Stanów Zjednoczonych, a także handel i komunikacja rynkowa. Uwielbia kontakt z ludźmi i nowe wyzwania, które życie stawia mu na każdym kroku.

Pasjonat sportów drużynowych, miłośnik koszykówki, urodzony sportowiec, chociaż po nim tego nie widać.

Monika Kulczyńska
Monika Kulczyńska
Studentka Ekonomii i Filologii romańskiej z językiem rosyjskim. Aktywna działaczka w organizacji studenckiej AIESEC oraz w projekcie Szlachetna Paczka.

Miłośniczka kryminałów skandynawskich i podróży, wierna słuchaczka Radiowej Trójki i polskiego rocka. W wolnych chwilach spotyka się ze znajomymi i chodzi po górach. Swoją przyszłość wiąże z organizacją różnego rodzaju eventów, konferencji. Mimo, że pochodzi z centralnej Polski, to jest bezgranicznie zakochana w Krakowie bo jak sama mówi, „to miejsce ma duszę”.

Często powtarza, że jeśli nie uda jej się zrealizować życiowych planów, to zostanie kierowcą taxówki albo pilotem rajdowym.

Natalia Bajak
Natalia Bajak
Kierunek: gospodarka i administracja publiczna II rok

Inne informacje: instruktor fitness, animator czasu wolnego, wychowawca kolonijny

Wartości: wiara, rodzina, miłość, przyjaźń, patriotyzm

Pasja: teatr, taniec, śpiew, gra na gitarze, podróże

Piotr Kostański
Piotr Kostański
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. W tym czasie koordynator Krośnieńskiego Klubu Fantastyki „Elizjum”. Obecnie student Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Członek kilku kół naukowych, Parlamentu Studenckiego i Rady Wydziału.

Prywatnie autostopowicz, rekonstruktor historyczny i miłośnik wszelkich gier oraz szeroko pojętej fantastyki.

Sandra Górowska
Sandra Górowska
Studiuję stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestniczę w III edycji Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki
Edukacyjnej. Od roku akademickiego 2015/2016 działam w kole Homo Politicus, gdzie rozwijam swoje zainteresowania m.in. w dziedzinie polityki.

Ponadto, pasjonują mnie Włochy i związane z nimi zagadnienia społeczno-gospodarcze. Wolny czas wykorzystuję m.in.
na czytanie thrillerów, oglądanie meczów piłki ręcznej i nauce języka włoskiego, a wycieczki rowerowe to mój sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Moim największym marzeniem jest podróż dookoła świata, w której miałabym szanse poznać ciekawych ludzi i ich kultury. Marzenie dosyć popularne, ale mam również inne, mniej powszechne. Pragnę część mojego życia poświęcić na niesienie pomocy innym. W życiu cenię sobie przede wszystkim moich bliskich, a więc rodzinę i przyjaciół.

Seweryn Jakub
Seweryn Jakub
Jestem studentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Studiów nie traktuję jako stopnia w drodze do kariery lecz jako czas, który chcę wykorzystać na poznanie siebie, innych i podróżowanie. Jestem członkiem trzech kół naukowych. Do moich zainteresowań należą dyplomacja i gospodarki krajów rozwijających się.

Kocham kino, czerwone mięso, Hemingway’a i Marquez’a – tak jak Ci panowie lubię teżpisać.

Moim marzeniem jest pomieszkać w Afryce.

Szymon Nosek
Szymon Nosek
Student II roku ekonomii, od samego początku studiów zaangażowany w promowanie przedsiębiorczości w fundacji Studenckie Forum Business Centre Club, gdzie pełnił rolę koordynatora, a następnie ogólnopolskiego menedżera projektu. Młody przedsiębiorca, działający w branży nieruchomości. W wolnych chwilach pasjonat podróżniczych wyzwań, autostopowych wypraw i sportu. Interesuje się skandynawskim minimalizmem. Podobnie jak Winston Churchill uważam, że „Jeśli w życiu, brakuje miejsca na odwagę, to inne cnoty, są bez znaczenia”.
Wojciech Rybka
Wojciech Rybka
Pochodzę z Katowic, lecz w Krakowie czuję się coraz bardziej jak w domu. Jestem studentem ekonomii z wyboru, a specjalności WISE z rozsądku. Uważam ją za jedyną możliwość odpowiedzialnego studiowania, w której sam wybieram interesujące mnie przedmioty oraz odpowiadający mi plan zajęć. W esejach poruszam tematy teorii ekonomii oraz dręczących mnie problemów, np. prokrastynacji.

W przeszłości byłem radnym Młodzieżowej Rady Miasta Katowice oraz przewodniczącym samorządu szkolnego. Aktualnie skupiam się na studiowaniu i rozwijaniu swoich pasji. Jestem członkiem Koła Naukowego Makroekonomii i Gospodarki Światowej oraz Koła Naukowego Analiz Makroekonomicznych. W wolnych chwilach, jako przewodnik, przemierzam Kraków melexem, przybliżając jego historię turystom oraz ukazując architektoniczne walory miasta. Spędzam czas także na oglądaniu popularno-naukowych filmów na YouTube oraz czytaniu internetowych artykułów – nie zawsze erudycyjnych.

W przyszłości widzę się jako spełnionego człowieka z własną firmą oraz dziesiątkami publikacji naukowych.

Alicja Dudek
Alicja Dudek
Jestem studentką ekonomii i filologii japońskiej. Interesuje mnie Japonia, zwłaszcza jej kultura i historia. Marzę o tym, żeby wyjechać tam i obejrzeć spektakl Butō. Należę do zespołu folklorystycznego, dzięki któremu mogę robić to co kocham najbardziej ­ tańczyć i podróżować.

Lubię uczyć się języków obcych i czytać książki, szczególnie te, które należą do nurtu realizmu magicznego. Chętnie jeżdżę na rowerze i biegam.

Szymon Gąsienica - Szostak
Szymon Gąsienica - Szostak
Szymon Jan Cyryl Gąsienica Szostak – jestem zakopiańczykiem urodzonym w niedzielę, już to świadczy o moich cechach osobowości i chęci bycia w centrum uwagi oraz o niebanalnym wyróżnianiu się z tłumu. Swoją edukacyjną przygodę z ekonomią rozpocząłem już w technikum. Kontynuując ją na UEK-u ale już w nieco innym charakterze studiując stosunki międzynarodowe. Obecnie kończąc pierwszy stopień studiów z niekrywaną radością staram się wyszukiwać przydatne do swojej pracy dyplomowej materiały i informacje, ma ona tytuł „Federacja Rosyjska i jej miejsce na arenie międzynarodowej – wizje Rosji Władimira Putina”. Moimi zainteresowania naukowe są niezwykle szerokie jednak uściślając zaznaczył bym wśród nich politologię, socjologię, ekonomię, kulturoznawstwo oraz marketing.

Jednak zwykłe i podstawowe życie na uczelni mnie nigdy nie interesowało np. w szkolę średniej wraz ze znajomymi tworzyłem grupkę teatralną „AFE”. Aktualnie jest to min. działalność w Kole Nauk Politycznych „Homo Politicus”, w którym działam od pierwszych dni na uczelni, a obecnie pełnię funkcję prezesa, poza tym jestem skarbnikiem i członkiem zarządu stowarzyszenia „WISE”, bądź jestem wolontariuszem Polskiej Akcji Humanitarnej.

W wolnych chwilach uwielbiam grać w piłkę nożną jak i ją oglądać w TV, na zmianę z Formuła 1 bądź skokami narciarskimi w zależności od pory roku. Idealnym sposobem na relaks jest czytanie fantastyki lub gra na konsoli. Przy śniadaniu lubią poczytać sobie o teoriach spiskowych co pozwala już na początku dnia popatrzyć na życie z dystansem. Wierzę że nie ma rzeczy niemożliwych.

Tomasz Łaski
Tomasz Łaski
Pochodzący z Górnego Śląska student kierunku Ekonomia na UEK. Aktywny członek Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX, w wolnym czasie inwestuje na giełdzie, czyta książki fantastyczne i jeździ na snowboardzie.
Dorota Siemieńska
Dorota Siemieńska
Studentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Była wiceprezes ds. finansowych w Kole Nauk Politycznych “Homo Politicus”. Członek Parlamentu Studenckiego oraz delegat do Rady Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych.

Była współorganizatorem wielu wydarzeń min. debat wyborczych. Praktyki odbywała podczas I Europejskiego Kongresu Samorządów oraz Forum Ekonomicznego w Krynicy jako junior staff.
Pochodzi z Bytomia gdzie ukończyła I LO im. Jana Smolenia. Z pochodzenia jest w połowie Ukrainką. Mówi biegle w kilku językach, głównie ukraińskim i rosyjskim.
Interesuje się krajami Europy Wschodniej. Szczególnie polityką i gospodarką Rosji oraz Ukrainy. Podczas programu WISE pogłębiała wiedzę z zakresu handlu zagranicznego oraz marketingu międzynarodowego. Swoją przyszłość wiąże przede wszystkim z dyplomacją gospodarczą.

W wolnym czasie bardzo dużo podróżuje. Lubi też jazdę na nartach oraz dobre kino. Z zapałem zbiera pocztówki z miejsc, które odwiedziła.

Ewelina Gazda
Ewelina Gazda
Jest studentką międzynarodowych stosunków gospodarczych. Dodatkowo ukończyła studia licencjackie z PR-u i dyskursu politycznego w Wyższej Szkole Europejskiej.

Obecnie stara się łączyć studiowanie na UEK-u z pracą w jednej z krakowskich korporacji. Od roku akademickiego 2014/2015 jest przewodniczącą Koła Naukowego Makroekonomii i Gospodarki Światowej. Na WISE działa pod skrzydłami dr. Łukasza Danela i pisze eseje o demokracji; wolności, równości i braterstwie; sytuacji politycznej i gospodarczej Polski po 1989 roku; pozycji Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej oraz o rosnącym znaczeniu Chin i Indii we współczesnym świecie.

Swoje naukowe zainteresowania kieruje w stronę zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz ekonomii politycznej. Nie lubi się nudzić, dlatego chętnie czyta w tramwajach i biega (żeby kiedyś przebiec maraton).

Hubert Gadowski
Hubert Gadowski
Student III roku stosunków międzynarodowych i uczestnik II edycji programu WISE, w którego ramach swoje umiejętności rozwijałem pod bacznym okiem dr Łukasza Danela. Prywatnie gitarzysta, perkusista, basista, zapalony gracz komputerowy, miłośnik amerykańskiej kultury i historii, pasjonat sportu, fanatyk motoryzacji, koneser filmowy, meloman i audiofil. Wielokrotny laureat konkursów i olimpiad językowych, humanistycznych oraz ortograficznych jeszcze w czasach szkolnych, wzorowy uczeń :)

W wieku 7 lat zacząłem grać w piłkę nożną, później angażowałem się w siatkówkę, koszykówkę i futbol amerykański, który uprawiałem do 18 roku życia. Następnie swoją pasję przeniosłem na muzykę, którą w sobie odkryłem zaczynając grać na gitarze. Nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki, dobrego filmu czy interesującej książki. Chętnie czytuje political fiction, thrillery i fantastykę. Uwielbiam filmy wojenne, historyczne i sensacyjne, choć nie pogardzę dobrym dramatem lub nawet komedią romantyczną. Kocham kino Tarantino oraz seriale „Wikingowie” i „Gra o Tron”. Przez ponad 1,5 roku działałem w organizacji Erasmus Student Network, gdzie głównie zajmowałem się grafiką, Socialem oraz mentoringiem zagranicznych studentów. W wolnym czasie rozwijam się w kierunku aktywnego wypoczynku, grywam na gitarze i komponuje lub wykonuje masę innych rzeczy.

Intelektualnie interesuje mnie historia, II wojna światowa, konflikty polityczne i militarne, geopolityka, etyka, natura człowieka, filozofia, psychologia, fizyka i astronomia i wiele innych ciekawostek. Swoją przyszłość wiążę z dyplomacją.

Julia Piszczek
Julia Piszczek
Na UEK przeniosłam się z innej uczelni, a wcześniej były jeszcze marzenia o prawie, szkole artystycznej , a nawet…inżynierii. Nie zdziwiło chyba nikogo, że zainteresowania „każde z innej beczki” próbuję zrealizować w ramach WISE. Tym bardziej ciężko skategoryzować moje długoterminowe cele zawodowe. Branżę w której docelowo planuję istnieć można określić jako media/sztuka/rozrywka, chociaż nie mam problemu z odnajdywaniem się w całkiem różnych miejscach. Unikanie monotonii w pracy i na uczelni to jeden z moich priorytetów ­ lubię stanowiska wymagające dobrego zorganizowania, wielozadaniowości i kreatywności ponad przeciętną.

Co się tyczy czasu wolnego ­ uwielbiam Fannie Flagg za książkę „Smażone, zielone pomidory” (nawet za to że dopiero po setnej stronie zaczęłam zapamiętywać kto jest kim.). Podróżowanie dodaje mi 292736 razy więcej energii niż kawa. Za mną są m.in. Time Square w NYC, czy brukselskie Atomium. W planach chociażby walijskie klify i londyńskie muzeum Harrego Pottera.

Kraków lubię za juwenalia, wystawy, prelekcje, wszelkie wydarzenia kulturalne i oczywiście moją Alma Mater ;). Docelowo jednak myślę, że mały dom pod miastem to świetny plan na spokojne, dojrzałe życie. Byle by był z ogródkiem.

Karol Kasiura
Karol Kasiura
Student trzeciego roku, edukację na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczął na kierunku Ekonomia. W programie WISE swoje zainteresowania rozwija pod okiem mgr Jakuba Kwaśnego. W swoich esejach porusza tematy: transformacji ustrojowej w Polsce, prywatyzacji, GPW i start­upów. Ulubione przedmioty to te związane z negocjacjami, przedsiębiorczością oraz zarządzaniem.

W wolnym czasie śledzi losy młodych spółek technologicznych, jeździ na hulajnodze, gotuje razem ze znajomymi i uprawia sport. Znany z dobrego samopoczucia, humoru i częstego uśmiechu. Ceni sobie otwartość na nowe wyzwania, kreatywność w rozwiązywaniu problemów i ciężką prace. Przyszły przedsiębiorca.

Piotr Kania
Piotr Kania
Jestem osobą ciekawą świata i gotową na nowe wyzwania. Entuzjasta startupów i marketingu internetowego. Lubię poznawać nowe osoby i uważam, że od każdego można nauczyć się czegoś cennego.

Prywatnie interesuje się psychologią społeczną, ekonomią behawioralną a także psychologicznymi aspektami negocjacji. Pasjonat podróży, a w szczególności zwiedzania miast Europy.

Michał Sowa
Michał Sowa
Student Gospodarki i Administracji Publicznej. Od samego początku studiów zaangażowany w działalność Koła Naukowego Gospodarki i Administracji Publicznej, którego ma przyjemność być prezesem. Na studiach najwięcej czasu zajmują mu rozmyślenia nt. kształtu polskiego państwa oraz naszej gospodarki.

Lubi pisać, czytać, studiować i poszerzać swoją wiedzę na różnoraki sposób. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych i zgodnie z tą zasadą stara się podejmować decyzje i się rozwijać. Życia nie wyobraża sobie bez dwóch rzeczy – polityki i piłki nożnej, a szczególnie polskiej ekstraklasy.

W przyszłości widzi się w ławach rządowych gdzie będzie mógł realizować swoje pomysły.

Michał Oksiuta
Michał Oksiuta
Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie studiuję Stosunki Międzynarodowe.
Z tego kierunku w ramach specjalności dostałem się WISE, gdzie pod tutorską opieką dr Łukasza Danela rozwijałem swoje zainteresowania naukowe. Są nimi polityka wewnętrzna i zagraniczna Polski, bieżące wydarzenia z kraju i świata, zagrożenia dla współczesnej demokracji oraz międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze. Obecnie pełnię funkcję pierwszego Prezesa Koła Naukowego Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej, a także jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia WISE. Zawodowo związany jestem od kilku lat z firmą Fiskars obsługując dla niej zamówienia na jej produkty.
Do moich pozanaukowych zainteresowań należą: literatura – zwłaszcza fantasy, muzyka rockowa i elektroniczna, piłka nożna (zarówno w formie biernej poprzez śledzenie rozgrywek, jak również czynnej) oraz szeroko pojęta dziedzina filmu. W literaturze i filmie moją uwagę wyjątkowo przykuwają trudne wybory natury moralnej z jakimi mierzyć się muszą bohaterowie dzieł.
Osobiście szczególnie cenię sobie indywidualne podejście w relacjach z innymi, także w procesie nauczania i zawsze staram się mierzyć wysoko, dlatego też nie mogłem nie spróbować swoich sił na WISE.
Łukasz Winnicki
Łukasz Winnicki
Jestem jednym z 15 wybrańców roku 2015, którzy zyskali możliwość studiowania w ramach WISE. Mogę śmiało powiedzieć, że zmieniło to moje życie – zacząłem znacznie więcej czerpać ze studiów, nie tylko wiedzy, ale także radości i satysfakcji. Poznałem fantastyczne i ambitne osoby o różnych charakterach, z którymi nie raz miałem przyjemność współpracować.

Dzięki bardziej zindywidualizowanemu tokowi studiów świadomie dokonywałem wyboru przedmiotów, przez co mogłem rozbudować swój program studiów ekonomii o inne elementy z obszaru moich zainteresowań – zarządzania, polityki, filozofii czy kompetencji miękkich. Nieocenioną osobą okazał się mój tutor, z którym spędziłem wiele godzin na dyskusji moich tekstów, i który cały czas wspierał mój rozwój, nie tylko ten naukowy, ale także osobowy.

Względnie elastyczny i dopasowany plan studiów pozwolił mi angażować się w działalność międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC oraz w inne projekty społeczne. Mimo licznych obowiązków, w większości zbieżnych z moimi zainteresowaniami, udawało mi się to pogodzić z życiem rodzinnym oraz z upodobaniem kolarstwa górskiego czy rozrywki interaktywnej jako form spędzania wolnego czasu. Myślę, że w przyszłości uda mi się zmienić świat. Na miarę własnych możliwości.

Magdalena Nastaj
Magdalena Nastaj
Studentka Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, specjalność Wydziałowa Indywidualna Ścieżka Edukacyjna oraz Skandynawistyki na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Były wice prezes d.s. komunikacji i marketingu w Kole Naukowym Gospodarki iAdministracji Publicznej. Lider Duszpasterstwa Akademickiego Pijarów.

Wolontariuszka Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Parafialny Koordynator Sekcji Zakwaterowania. Członek KN WISE i Stowarzyszenia WISE. Finalistka Olimpiady Zwolnieni z teorii w roku 2015/2016 z projektem Chandroewakuacja.