STUDENCI

Studenci WISE to ludzie ambitni, aktywni, weseli. Każdy inny i każdy wyjątkowy.
Poznaj naszych studentów!

Studenci

Jestem studentem ekonomii w ramach WISE na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moje zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół zagadnień filozofii ekonomii. Mam na koncie kilka wystąpień na ogólnopolskich konferencjach naukowych, publikację rozdziału w monografii oraz jeden występ na konferencji międzynarodowej.

Na UEK mam przyjemność być prezesem Koła Naukowego Makroekonomii i Gospodarki Światowej. Na UJ współtworzę platformę dydaktyczno-społecznościową dla młodych naukowców – Oddolne Projekty Badawcze (http://www.opb.filozofia.uj.edu.pl). Oprócz tego jestem członkiem stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów.

Uważam, że spełnienie niezbędnych potrzeb materialnych oraz pokój są warunkami koniecznymi do rozwoju potencjału osób oraz ogólnej szczęśliwości i że do realizacji tych dwóch celów na skalę globalną powinniśmy dążyć. To tłumaczy moje aktywności. Jestem też zdania, że cokolwiek byśmy w życiu robili i osiągnęli, zawsze warto zachowywać ludzką twarz.

Moim tutorem jest doktor Łukasz Danel. Na spotkaniach rozmawiamy o polityce, społeczeństwie, filozofii. Nie mam wątpliwości, że WISE to najlepszy wybór na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych. Podejrzewam też, że w ogóle na całym UEK.

Jestem studentką Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie
Ekonomicznym w Krakowie. Uważam, że edukacja jest zaszczytem, a ciekawość świata i poszukiwanie nietuzinkowych rozwiązań, powinny być głównymi determinantami kształcenia. Rozwój naukowy powinien przebiegać wielotorowo. Z tych właśnie powodów wybrałam program WISE. Swoją ścieżkę rozwoju naukowego kształtuję pod skrzydłami dr Jakuba Kwaśnego.

Wachlarz moich pasji rozciąga się od zagadnień ekonomii międzynarodowej i behawioralnej przez negocjacje międzynarodowe, jak również rozwój regionalny państw, aż po muzykę, taniec i teatr. Zdobywanie wiedzy i nabywanie umiejętności praktycznych są dla mnie równoważnymi czynnikami tworzącymi wartość edukacji.

Jestem osobą aktywną społecznie, o czym świadczy moje zaangażowanie w akcje charytatywne i działalność w organizacjach studenckich. Pełnię funkcję Koordynatora grupy roboczej Kultura w organizacji studenckiej ESN UEK, jestem Ambasadorem korporacji Alexander Mann Solutions, angażuję się w działania Koła Naukowego Ekonomii Biznesu Międzynarodowego.
Uwielbiam tańczyć, chodzić po górach i jestem wielbicielką skoków narciarskich.

Wszędzie jest mnie pełno, uwielbiam to co nowe, nie boję się zmian. Nie ma takiej dziedziny, w której nie znalazłbym czegoś dla siebie. Jestem kreatywnym optymistą, który zawsze znajdzie rozwiązanie problemu. Nigdy nie narzekam na brak zajęć w grafiku. Jednak zawsze znajdę czas, by spędzić go z innymi, bo to od ludzi czerpię energię do działania. Przedsiębiorczy? – Tak! Otwarty? – Również. Gdzie będę za kilka lat? – Jeszcze nie wiem, ale na pewno będzie to coś wielkiego!

Jestem studentem drugiego roku międzynarodowych stosunków gospodarczych. W ramach WISE studiuję pod opieką doktora Łukasza Danela. Specjalność ta to dla mnie przede wszystkim możliwość wielokierunkowego rozwoju moich naukowych zainteresowań. Na uczelni angażuję się na wielu frontach: współpracuję z Biurem Programów Zagranicznych, należę do KN Personalni, byłem członkiem komitetu AIESEC oraz współorganizowałem liczne uczelniane uroczystości. Naukowo interesuję się wielokulturowością, ekonomicznymi i kulturowymi wymiarami globalizacji, problematyką nierówności społecznych, oraz zagadnieniami związanymi z ekonomią rozwoju. Poza uczelnią udzielam się społecznie: jestem edukatorem Polskiej Akcji Humanitarnej, wolontariuszem TEDx, a na koncie mam współorganizację kilkudziesięciu wydarzeń. Staram się garściami czerpać z różnorodności świata – mam za sobą jedną wymianę studencką, wkrótce wyjadę na drugą. Podróżuję autostopem, przyjmuję gości z zagranicy jako Couchsurfer i staram się być w ciągłym kontakcie z ludźmi, których poznałem na drodze.

Jestem studentem drugiego roku Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na Wise pod okiem doktora Danela rozwijam swoje zainteresowania związane z polityką. Działam w KNP Homo Politicus oraz staram się pogłębiać swoją wiedzę z geopolityki i rynków finansowych.

 

W wolnym czasie doskonalę swoje zdolności kulinarne i uczęszczam na mecze hokeja.

Jestem studentką drugiego roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zdecydowałam się na udział w programie WISE, ponieważ chcę wzbogacić swoją wiedzę nie tylko o przedmioty kierunkowe, ale też inne, związane z ekonomią i europeistyką. Moją tutorką jest dr Maria Urbaniec, z którą mogę rozmawiać na każde możliwe tematy, nawet te kontrowersyjne. Interesuję się polityką wewnętrzną państwa, a także polityką zagraniczną Polski na arenie międzynarodowej. W wolnym czasie lubię czytać książki oraz słuchać muzyki. Dodatkowo rozwijam swoje umiejętności językowe w pracy jako przewodnik po Kopalni Soli w Wieliczce. Moim największym marzeniem jest zwiedzić Stany Zjednoczone.

Moim tutorem na WISE jest dr Łukasz Danel. Studiuję stosunki międzynarodowe. Interesuję się szeroko pojętą Skandynawią, szczególnie polityką społeczną. Interesuje mnie aspekt polityki rodzinnej i uchodźstwa oraz kultury. W wolnym czasie lubię oglądać filmy i seriale a także czytać dobre książki, często też spędzam czas na powietrzu realizując się w różnych pasjach sportowych. Moje motto życiowe brzmi: „Bierz z życia jak najwięcej i nie przejmuj się rzeczami, które nie zależą od Ciebie!”

Studiuję Ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym. Na WISE jestem od roku akademickiego 2017/2018, moim tutorem jest dr Jakub Kwaśny. Równolegle kończę Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnym czasie robię wszystkiego po trochu, podróżuję – wszędzie, projektuję strony internetowe – różne i czytam – wszystko. Interesuję się zagadnieniami ze styku biznesu, prawa i technologii. Moje motto : „Każdy problem ma rozwiązanie, jak nie ma rozwiązania to nie ma problemu.”

Artysta fotografik, ten tytuł udało mi się uzyskać po ukończeniu Krakowskich Szkół Artystycznych w Krakowie. Skończyłam również florystykę w szkole dla dorosłych Żak. Aktualnie studiuję Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na specjalności WISE oraz- już czwarty kierunek- technik informatyk w Żaku.

Najbardziej interesuję się fotografią. Kiedyś były to krajobrazy, jednak teraz przerzuciłam się na fotografię ślubną, która jest zarazem moją pasją, hobby jak i zarobkiem. W wolnym czasie uczę się języka chińskiego, podróżuję, gotuję oraz oglądam seriale.

Uważam się za osobę: empatyczną, odważną, odpowiedzialną, poukładaną a zarazem szaloną oraz ambitną.

W ludziach cenię odpowiedzialność, empatię, szczerość, zaangażowanie.

Cytatami, motywującymi mnie do działania są:

„Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro” – Imogen Cunningham.

„Patrz oczyma, fotografuj sercem” – David duChemin

Studiuję Ekonomię na drugim roku licencjatu na specjalności WISE. Działam aktywnie w Kole Naukowym Ekonomia Biznesu Międzynarodowego jako członek Zarządu do spraw promocji. Tworzę dla Koła grafiki promocyjne, prowadzę fanpage na Facebook’u, stronę internetową oraz kontaktuję się z organami uczelni w celach jego promocji. Godnie reprezentowałam podczas I Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich moje koło naukowe. Interesuję się gospodarką, polityką, kulturą Chin, Japonii, Korei Płd. i Korei Płn. Chętnie czytam książki przedstawicieli Austriackiej Szkoły Ekonomii i te związane z szeroko pojętym zarządzaniem. Od niedawna uczę się japońskiego we własnym zakresie. W wolnym czasie maluję, wyrabiam biżuterię z papieru yuzen. Chciałabym w przyszłości zostać specjalistką w dziedzinie audytu finansowego lub założyć własną firmę i sprzedawać biżuterię, którą tworzę.

Cześć, jestem studentem stosunków międzynarodowych, lubię czytać książki, podróżować i pływać na basenie .

Aktualnie interesuje się polityką energetyczną w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej oraz aktualnymi sprawami międzynarodowymi .

Jestem studentem stosunków międzynarodowych i uczestnikiem piątej edycji specjalizacji WISE. W tym programie najbardziej cenię sobie wolność wyboru i możliwość rozwijania własnych zainteresowań. Oprócz studiowania staram angażować się w działalność różnych stowarzyszeń i organizacji. Uważam, że okres studiów nie powinien być jedynie swego rodzaju przedłużeniem dzieciństwa a czasem, w którym musimy zacząć kształtować naszą przyszłość.

Do działania napędza mnie potrzeba zmieniania otaczającej nas rzeczywistości, jak i chęć osiągania jak najwyższych celów. Interesuję się polityką i bezpieczeństwem międzynarodowym oraz geopolityką. Fascynują mnie Stany Zjednoczone i ich rola w kształtowaniu świata. W wolnym czasie jestem fanem sportu, kina i literatury. Swoją przyszłość wiąże z działalnością w organizacjach międzynarodowych.

Jestem osobą pełną energii. Uwielbiam spędzać czas jeżdżąc na rolkach, rowerze czy snowboardzie. W wolnych chwilach lubię chodzić do kina, teatru czy opery. Studiuję ekonomie, a dodatkowo pracuję. Moim Tutorem jest dr Maria Urbaniec. Bardzo lubię matematykę, mimo że czasami sprawia mi problemy, ale mimo to nie poddaje się i pomagam innym ją zrozumieć.

Jestem miłą i pomocną osobą. Patrzę na świat optymistycznie. Ostatnio zaczęłam interesować się gotowaniem. Lubię różne dyscypliny sportowe, ale pływać nie umiem. Muzyka towarzyszy mi każdego dnia i nie skupiam się tylko na jednym gatunku, wykonawcy. Lubię też zajmować się dziećmi. Od czasu do czasu pójść na jakąś imprezę. Jestem studentką europeistyki.

Jestem studentem ekonomii. Kiedy usłyszałem o WISE od razu stwierdziłem, że to coś dla mnie. Aktualnie, pod okiem dr Jakuba Kwaśnego, rozwijam moje zainteresowania związane z szeroko rozumianą rolą państwa w gospodarce. Jestem również członkiem zarządu Koła Naukowego Analiz Makroekonomje się sportem i nowymi technologiami. W wolnych chwilach lubię czytać książki i oglądać seriale. Moje życiowe motto: „Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście.”

Studiuję na drugim roku Ekonomii. Kocham Kraków, choć obecnie przebywam na wymianie we Wrocławiu. Moje główne zainteresowania naukowe to pogranicze psychologii i ekonomii, czyli ekonomia behawioralna, kryzysy finansowe oraz zagadnienia związane z giełdą. Pogłębiam je pod kierunkiem dr. Jakuba Kwaśnego. Prawie od zawsze dużo czytam. Uwielbiam Camus, Saint-Exupery’ego i Cortazara. Od paru lat jestem jednym z organizatorów Krakowskiego Festiwalu Komiksowego, na który wszystkich serdecznie zapraszam. Udzielam się w kołach naukowych: Ekonomii Biznesu Międzynarodowego i Web Designu. W dzień kibicuję Królewskim a w nocy Lakersom. Nigdy nie pogardzę dobrym chilli con carne.