Aleksandr Dziurhaliuk
Aleksandr Dziurhaliuk
Jestem Alex, Ukraińsko – ­Polski Europejczyk. Jak każdy z obywateli WISE jestem bardzo ambitny, energiczny i gotowy do działania. Chociaż cele mam skromne: zostać Prezydentem UE, czyli przewodniczącym Rady Europejskiej albo zostać właścicielem potężnej korporacji ponadnarodowej. Najlepiej to i to. A także chcę jeść pyszne lody i sushi. Czasami gram pokera, lubię czytać fantasy i science fiction oraz żyję z uśmiechem!
Anna Hałas
Anna Hałas
Dziewczyna z jasno określonymi zasadami i wartościami, których broni i którymi kieruje się w życiu. Lubi, kiedy coś się dzieje, a same studia to dla niej za mało. Wykorzystała więc liczne możliwości, które daje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (w tym WISE), aby rozwinąć się w wielu obszarach. Jej zainteresowania naukowe wiążą się z rynkami finansowymi, gospodarką globalną i przedsiębiorczością.

Pasjonują ją dalekie podróże i poznawanie nowych kultur oraz pomaganie innym poprzez różne formy wolontariatu. Ania kocha ludzi i czekoladę. Śmiech to dla niej najlepsze lekarstwo.

W przyszłości chciałaby być przykładem kobiety, które potrafi dobrze połączyć życie prywatne – jako żona i matka – i zawodowe – jako przedsiębiorca pomnażający wartość.

Cytat, który motywuje ją do działania: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie!” (Mahatma Gandhi)

Anna Mirzyńska
Anna Mirzyńska
Studentka II roku SUM Gospodarki i Administracji Publicznej i I roku SUM Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zaangażowana w działalność studencką i młodzieżową.

W latach 2013­ – 2015 pełniła funkcję Prezesa Koła Naukowego Gospodarki i Administracji Publicznej, wcześniej Wiceprezesa Rady Kół Naukowych UEK. W trakcie nauki w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie była Prezydentem Samorządu Uczniowskiego.

Absolwentka Krakowskiej Akademii Samorządności, stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa dla Najlepszych Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, stypendystka Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego dla Najbardziej Zaangażowanych Społecznie Studentów. Juror w Kapitule Ligii Samorządów Uczniowskich programu Młody Kraków.

Jakub Mietz
Jakub Mietz
Absolwent Socjologii na Akademii Górniczo-Hutniczej, Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Zarządzania w sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat sportu, a przede wszystkim piłki nożnej. Interesujący się sportem, polityką, finansami oraz marketingiem.
Justyna Tomala
Justyna Tomala
Absolwentka Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej. Studiuje Stosunki Międzynarodowe. Jest członkiem Koła Nauk Politycznych „Homo Politicus”, Koła Naukowego WISE, a także sekretarzem Stowarzyszenia WISE.

Jej życiowym wyznacznikiem jest cytat Malcolma Forbesa: „Sukces to robienie tego, co się chce robić. Nie ma innej drogi do sukcesu”. Interesuje się ekonomią rozwoju, przemysłem ciężkim, ochroną środowiska oraz geografią społeczno-ekonomiczną.

W wolnym czasie uwielbia pływać, czytać książki (zwłaszcza kryminały, choć jej ulubionym pisarzem jest Eric-Emmanuel Schmitt) i spotykać się ze znajomymi. Uzależniona od owsianki i wafli ryżowych.

Kamila Lisowska
Kamila Lisowska
Absolwentka 1 edycji Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej na kierunku Ekonomia. Od roku studiuje Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W wolnych chwilach robi zdjęcia, uczy się niemieckiego i szycia. W przyszłości chciałaby zajmować się problematyką związaną z ekonomią rozwoju.

Karol Drążkiewicz
Karol Drążkiewicz
Studiuję finanse i rachunkowość na pierwszym roku studiów magisterskich. Jestem członkiem Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX, gdzie działam jako koordynator projektu „Spotkanie na parkiecie”.

W przyszłości chcę związać swoją karierę z szeroko pojętym sektorem finansowym, dlatego bardzo się cieszę, że obecnie jestem ambasadorem ING Banku Śląskiego na naszej uczelni. Z kolei w Stowarzyszeniu WISE pełnię funkcję vice prezesa.

W wolnym czasie interesuję się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Konrad Dujka
Konrad Dujka
Student I roku SUM na kierunku Ekonomia. Zaangażowany w działalność naukową i tematykę rynku nieruchomości. Dyskutant i działacz, szukający wyzwań i otwarty na nowe pomysły. Podejmuję kroki, aby w przyszłości zostać rentierem na rynku międzynarodowym, a w wolnym czasie udzielam zajęć tenisa ziemnego.
Maria Kowal
Maria Kowal
Z zamiłowania malarka, pasjonatka przestrzeni miejskiej i architektury, co poniekąd wyjaśnia zainteresowanie rynkiem nieruchomości. Jednak los już któryś raz kieruje ją do bankowości.

Zwolenniczka prostoty przekazu i zarządzania przez rezultaty. Finalistka ligi debat oksfordzkich; wie, że negocjacje i związana z nimi teoria gier to podstawy, szczególnie
przydatne w jej nowym obszarze zainteresowań – aliansach strategicznych. Kieruje się instynktem oraz pozytywnym spojrzeniem na świat, stres eliminuje poprzez medytacje i pilates.

Ostatnio ekoemigrantka, z cichą nadzieją na powrót do swojego przytulnego Krakowa.

Olga Pajor
Olga Pajor
Jestem absolwentką pierwszego rocznika WISE i studentką Stosunków Międzynarodowych oraz Dziennikarstwa Politycznego. W wolnym czasie największą przyjemność sprawia mi czytanie książek, gotowanie, bieganie, a także oglądanie meczów Borussii Dortmund.

W przyszłości chciałabym połączyć dziennikarstwo z pracą w think­tanku, a gdybym miała dość wielkiego świata, otworzę restaurację i oddam się swojej największej pasji, czyli jedzeniu.

Jednak póki co zajmuję się wertowaniem tysięcy stron książek, pisaniem tekstów, które mam nadzieję kiedyś ujrzą światło dzienne, a także śledzeniem poczynań Wladimira Putina, słuchając przy tym prawdopodobnie wszystkich gatunków muzyki.

Oskar Kosch
Oskar Kosch
Uczestnik pierwszego naboru WISE. Interesuję się ekonomią i chciałbym coś wnieść w jej rozwój (ba! mam nadzieję, że mi się to uda).

Poza tym lubię naturę, muzykę eksperymentalną i gotowanie (ale już nie eksperymentalne). Pracuję w branży IT, ale po godzinach poświęcam czas na stworzenie własnej firmy. Jakiej – to tajemnica, ale w swoim czasie dowie się o niej cały świat!

Witold Kozłowski
Witold Kozłowski
Z WISE jako student związany w czasie studiów licencjackich na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie na studiach magisterskich z Finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Były członek i Specjalista ds. Logistyki w Kole Naukowym Przedsiębiorczości i Innowacji, członek klubu, a następnie Sierżant w organizacji ProMiL Toastmasters. Był w nich współorganizatorem wielu wydarzeń, m.in. szkoleń i prelekcji, warsztatów czy konferencji naukowych, m. in. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Festiwalu BOSS czy Business Cafe.

Swoją profesjonalną karierę zaczynał w studenckiej firmie doradczej YPI Consulting, gdzie doszedł do stanowiska Managera Działu Doradztwa i ciągle pozostaje z nią związany, mimo zmiany miejsca zamieszkania. Obecnie zawodowo zajmuje się trudną sztuką kupiectwa czyli zakupami majac kontakt z rynkami i dostawcami pochodzącymi z każdego miejsca świata i reprezentujacymi różnorodne kultury.

Interesuje się psychologicznymi aspektami negocjacji i wywierania wpływu oraz szeroko rozumianą przedsiebiorczością. W wolnym czasie nie opuszcza dnia nóg na siłowni i czyta książki, głównie fantastykę postapokaliptyczną.

Wojciech Florczak
Wojciech Florczak
Interesuje się rolą innowacji w gospodarce rynkowej, liberalizmem gospodarczym i znaczeniem kapitału ludzkiego dla rozwoju organizacji.
Jego życiową pasją jest poznawanie ludzi, podejmowanie ryzyka i gotowanie. W wolnych chwilach nic nie sprawia mu takiej przyjemności jak jazda na motocyklu czy zabawa w gronie przyjaciół. Życiową filozofią jest przesłanie zawarte w cytacie z Twierdzy Antoine Saint-Exupéry’ego: „I żałować czegokolwiek to taki sam absurd, jak żałować, że się nie urodziłeś w innej epoce, albo że nie jesteś niski, kiedy jesteś wysoki, albo że nie żyjesz w innym kraju, i w tych absurdalnych rojeniach znajdować powód do rozpaczy na każdą chwilę. Szalony, kto zgrzyta zębami unosząc się gniewem na przeszłość, która jest jak granitowy blok, i zamknięta. Przyjmij ten dzień tak, jak jest ci dany, zamiast bić głową o nieprzekraczalny mur. Nieodwracalność nic nie znaczy, gdyż jest cechą wszystkiego, co przeminęło.”